Genel olarak sonbahar/ kış aylarında meydana gelen dolu yağışları, elbette ki ne çok araçlara zarar vermektedir. Açık alanlarda bulunan araçlar, üzeri kapalı olmadığı durumlarda, tavan, kaporta ve bagaj kapakları üzerinde ciddi dolu hasarları ile karşı karşıya kalmaktadır. Elbette ki bu durumda çok sayı da küçük çaplı göçükler meydana gelirken, araçların değerini de düşürmektedir. Fiziksel olarak araçlara zararı bulunan bu yağış, çok şiddetli olduğunda, ön ve arka camlarda patlamalara bile sebep olurken, dolu hasarı onarımı konusunda panellerin düzeltimi alanında hizmet vermekteyiz.

Hasar onarımı nasıl yapılıyor?

Dolu sonrası meydana gelen hasarlar, çok sayıda olan göçükler şeklinde tanımlanmaktadır. Bu göçüklerin onarılması için 3 farklı yöntem uygulamaktayız. Genel olarak, içten masaj tekniği, araçların boyasına zarar vermeden uygulanırken, yine diğer iki teknikte çok kısa sürede çözüme ulaştırmak adına yardımcı olmaktadır.

Diğer bir yöntem olan vakum tekniği, dolu hasarı için ideal bir seçim olabilir. Araç boyasına zarar vermeden, vakum seti ile birlikte, mevcut olan göçük, araca herhangi bir hasar veremden çözüme ulaştırılmaktadır. Vakum ekipmanları, aracın göçük olan noktalarına tutturularak, hafif basınç ile birlikte dışarı doğru çekilmektedir. Böylelikle de araç üzerinde yer alan göçük, boyasına zarar vermeden düzeltmiş olacaktır.

Farklı bir teknik daha uygulanması gerektiği durumlarda da ‘’ manyetik cihazlar ‘’ tercih edilmektedir. Manyetik akımlar, araç saç paneline etki ederek, ufak çaplı olan göçüklerde çok daha hızlı etki vermektedir. Bu yöntem de yine araç boyasına zarar vermeden, boyasız göçük düzeltme işlemi için yeterli olacaktır.

Büyük hasarlarda en iyi hizmet

Aslında boyasız olarak göçük düzeltme operasyonları sadece dolu hasarı için geçerli değildir. Yine çok geniş alana sahip olan kaza sonrası meydana gelen göçüklerin de bu teknikler ile düzeltilmesi mümkündür. Bu durumda içten masaj tekniği en çok kullandıklarımız arasında. Fakat, dikkat etmek gerekiyor ki, bu yöntemlerden yararlanabilmek için, aracın hasar gördüğü bölge de boya hasarının bulunmaması ve saç panelin uzamamış olmasıdır. Bunun yanı sıra hasar sonrası macun ve boya sürülmemiş olması şartı da aranmaktadır. Detaylar için iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.